Forrás: AQUATIC PLASTIC projekt
2024 januárjában indult el az AQUATIC PLASTIC projekt az Interreg Duna Régió Program keretében, amely 10 országból 13 partnert és 19 társult partnert fog össze. Vezető Partnere a PET Kupa Egyesület, akik mellett cégünk, az Ex Ante Kft., pénzügyi- és projektmenedzsment feladatokat lát el.
A projekt célja a folyami műanyag-szennyezés csökkentése innovatív hulladékeltávolítási és újrahasznosítási módszerekkel, szemléletformálással és a közös cselekvés elősegítésével. A korábbi, hasonló tematikájú DTP Tid(y)Up – "Forrástól a torkolatig" projekt sikereire és tapasztalataira építve az AQUATIC PLASTIC kibővített partnerséggel és szélesebb körű célkitűzésekkel folytatódik.
Korábbi cikkünkben részletesen bemutattuk az AQUATIC PLASTIC projektet és ezúttal örömmel értesítjük olvasóinkat, hogy a projekt keretében tervezett podcast útjára indult.
Az Aquatic Plastic projekt által elindított új podcast-sorozat folyóink és tengereink szennyezettségével kapcsolatos sürgető problémákkal foglalkozik, és célja az innovatív módszerek feltárása a kihívások leküzdése érdekében. A rendszeresen megjelenő epizódokban a folyómentő közösség nagyformátumú alakjait szólaltatja meg majd két éven keresztül Hankó Gergely és Molnár Attila Dávid (PET Kupa Egyesület) moderálásával.
Az első részben Nick Thorpe-pal – egy tehetséges újságíróval, íróval, filmrendezővel és családapával – beszélgettek, aki bejárta a Duna hosszát, a Fekete-tengertől egészen a Fekete-erdőig. A podcastben többek között a felelős hulladékgazdálkodásról, a folyók környezeti hatásairól, valamint az ember és a természet közötti létfontosságú kapcsolatról lesz szó.
A podcast meghallgatható a Spotify-on:
A projektről további információk itt találhatóak:
https://interreg-danube.eu/projects/aquatic-plastic
Ez a bejegyzés az AQUATIC PLASTIC projekt keretében készült, amely az Interreg Duna Régió Program része, és az Európai Unió, valamint a partnerországok és intézmények pénzügyi támogatásával valósul meg.